Berna Çoban

Diet Time diyetisyeni Berna Çoban, üniversite eğitimini Trakya Üniversitesi’nde ,Hacettepe Üniversitesi eğitim programı çerçevesinde tamamladı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde klinik, poliklinik ve toplu beslenme hizmetinde bulundu. Diyabetik bireyler için oldukça önem kazanan karbonhidrat sayımı yöntemiyle ilgili çalışmalara aktif olarak katıldı.Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde endokrin ve dahiliye poliklinikleriyle işbirliği içerisinde klinik diyetisyeni olarak çalıştı. Yoğun bakım, nefroloji ve kardiyoloji servislerinde görev aldı. Beslenme biliminin tedavi amaçlı en çok kullanıldığı alan olan çocuk hastalıklarında tıbbi beslenme tedavi protokollerini yakından takip etti. Trakya Üniversitesi Onkoloji hastanesinde görev yaptı.

Beslenme danışmanlığı hizmeti veren özel bir kurumda çalıştı. Sağlıklı kilo verme, sağlıklı kilo alma, diyabet, hipertansiyon gibi pek çok hastalığa yönelik beslenme danışmanlığı yaptı.

Diet Time Polikliniği bünyesinde eğitimine pratik eklemelerde bulunmuş, Diet Time’ın tüm oryantasyon eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

Karabuğday ve Beslenme, Öğün Sıklığı ve Çeşitliliğinin Obezite Üzerine Etkisi,Diabetus Mellitus, Karbonhidratlar ve Posa, Hipertansiyon ve karaciğer hastalıklarında beslenme, Gebelik beslenmesi, Pediatrik obezite, ,Akut Böbrek Yetmezliği ve Beslenme İlköğretim Çocuklarında Menü Yönetimi ve Denetimi, Pediatrik Obezite , Malnurtisyon Ve Beslenme, Onkolojik Hastalarda Beslenme Karbonhidrat Sayımı, Fenilketonüri ve Beslenme konulu pek çok çalışmada bulundu.

I. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu - Kanserin Önlenmesi ve Tedavisinde Beslenme & Onkoloji Diyetisyenliği Kursu ,International Balkan Congress on Health Sciences gibi pekçok bilimsel kongreye katıldı ve görev aldı.

top