Erkeklerde Lazer Epilasyon

Herhangi bir epilasyon yönteminden bahsedildiğinde, akla hemen kadınlar gelse de son zamanlarda epilasyon yaptıran erkek sayısında hayli artış olduğunu görüyoruz. Sadece metroseksüeller veya vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar değil, vücudunda istenmeyen tüylerden ya da androjen kıllanmanın aşırı yoğun olmasından yakınan çok sayıda erkek epilasyon merkezlerine başvuruyor.


Kadın ve erkekte lazer epilasyon uygulama açısından aynı temellere dayanıyor.Fakat erkeklerde doğal olarak epilasyon yapılması istenen bölgelerin farklılaştığını görüyoruz.

Erkekler en çok hangi bölgelere epilasyon yaptırıyor?

Sırt,

Elmacık kemiği üzeri,

Ense,

Boyun,

Omuz,

Göğüs,

Kol,

Kulak boşluğu.

Bir zamanlar sadece yüzme, dans, vücut geliştirme ile ilgilenen erkeklerin yaptırmak istediği bir uygulama olan epilasyon, artık günümüzde bakımlı, görüntüsüne önem veren ve sağlık nedeniyle aşırı tüy yoğunluğunu azaltmak isteyen bir çok erkeğin başvurduğu bir uygulama. Üstelik tüylerin erkeklerde daha koyu renkli olması, lazer epilasyonun daha başarılı olmasını sağlayabilir. Ancak şu da unutulmamalıdır ki, erkekte hormonal aktivite devam ettiği sürece yeni kıllar çıkabileceği için idame seanslar gerekecektir. Erkeklerde seans aralıkları 4-8 hafta olmakta, toplamda 6-8 seansta istenen sonuca ulaşılmaktadır.

Seans süreleri vücut bölgesine göre değişir;

Omuz-sırt: 30-45 dakika

Göğüs : 20-30 dakika

Elmacık kemiği: 5-10 dakika

Kollar : 20-30 dakika

Ense : 5 dakika

Boyun: 5 dakika

Eğer siz de, istemediğiniz tüylerden, ya da tüylerinizin aşırı yoğun olmasından yakınıyor ve bu yoğunluğun azaltılmasını istiyorsanız, tereddüt etmeden Diet – Time Estetik’e başvurabilirsiniz. Kliniğimizde Candelanın en son teknoloji ürünü Alexandrite tip GentleLase-Pro cihazı ile, en güvenilir yöntemle ve kanıtlanmış başarılarımızla sorunlarınıza çözüm sunuyoruz.


top